Bananove cupcakes

BANÁNOVÉ CUPCAKES

Přemýšlela jsem o nových ovocných receptech a pohrávala s myšlenkou, že bych udělala banánový krém, ale měla jsem obavy z toho, že mi v ledničce ztmavne, takže jsem se do něj prozatím nepouštěla. Nyní, v tomto receptu, jsem se zaměřila na mimořádně vláčný  základ a vytvořila banánové cupcakes se smetanovým krémem ozdobené banánem v 70% čokoládě.

Doba přípravy: asi 40 minut
Počet cupcakes: 12
Doba pečení: asi 17 minut

Ingredience na těsto:

180 g másla
170 g cukru
2 vejce
140 g hladké mouky
40 ml mléka
2 lžičky prášku do pečiva
2 banány

Tento recept bude mít jiný postup, než jsme  u mých receptů zvyklí. Nejprve si totiž rozdělíme žloutky od bílků. Z bílků si vyšleháme sníh, který dáme na chvíli stranou. Dále si vyšleháme v jiné míse žloutky společně s cukrem, po chvíli k nim přidáme máslo a šleháme. Ke směsi přisypeme postupně mouku, přidáme banány, prášek do pečiva. K této směsi opatrně a zlehka zamícháme vyšlehaný sníh. Vzniklé těsto nalijeme do přichystaných košíčků a pečeme na 180°C asi 17 minut.

Ingredience na krém:

250 g mascarpone
200 ml smetany (40%)
1 vanilkový cukr

Jakmile muffiny vychladnou, vyšleháme si šlehačku s jedním balením vanilkového cukru. Pokud máte rádi sladší krémy, klidně přidejte ještě jedno balení vanilkového cukru. Ke šlehačce přidáme mascarpone a krém malou chvíli šleháme. Nyní můžeme zdobit.

Na ozdobu jsem si vzala jeden banán, který jsem nakrájela na hrubší kolečka a následně jsem je namáčela v rozpuštěné 70% čokoládě! :)

Bananove cupcakesBananove cupcakes

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář