Cake Pops

CAKE POPS – DORTOVÁ LÍZÁTKA S ČOKOLÁDOU A MANDLEMI

Cake Pops! Tuhle sladkost jsem poprvé viděla před třemi lety v USA. Její velkou výhodou je, že si dáte pouze kousek “dortu” a udělá Vám radost. Cake Pops jdou udělat v několika variantách. Já jsem tentokrát zvolila čokoládové těsto,  70% čokoládu a mandle. Objednávala jsem si totiž mandlovou mouku na makronky, nicméně mi přišla velmi nekvalitní – spíše mandlová drť než mouka, a tak jsem hledala způsoby, jak bych ji mohla využít. Hned mě napadlo udělat dortová lízátka. Jsou jednoduchá, rychlá a moc dobrá :)

Doba přípravy: 30 minut
Doba pečení: 20 minut
Počet lízátek: cca 20

Ingredience:

90 g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
50 g kakaa
170 g cukru
2 vejce
90 ml oleje
90 ml mléka

Tento recept ráda využívám na pečení čokoládových dortů. Těsto je hezky vláčné a zároveň pružné. Při vrstvení se korpus nedrolí a hezky drží tvar. Nejprve si ve větší míse vyšleháme vejce spolu s olejem a poté přidáme mléko. V jiné misce si smícháme všechny suché ingredience a postupně je vmícháme do vyšlehané směsi.

Následně si vymažeme jakoukoliv formu máslem a vysteleme ji pečícím papírem. Pečeme na 180°C asi 20 minut (velice záleží, jakou formu použijete, takže je lepší zkoušet špejlí, zda je korpus upečený). Po upečení necháme korpus zvolna vychladnout.

Teď přichází na řadu lámání korpusu, nebo přesněji řečeno, jeho drolení. Musíme ho dokonale nadrolit. Můžeme k tomu využít klidně tyčový nebo jiný mixér. Je nutné, abychom tím docílili hladké směsi bez hrudek nebo větších kusů korpusu.

Ingredience na polevu:

150 g bílého jogurtu
200 g 70% čokolády
Lžíce másla
Nasekané mandle

Když máme hotovo, přidáme do směsi 150 g bílého jogurtu, který důkladně zamícháme. Nyní se můžeme vrhnout na tvorbu kuliček – ty odměřuji pomocí polévkové lžíce. Jedna lžíce se rovná jedné kuličce. Z těsta nabraného na lžíci uděláme kuličky – pokud se drolí, přidejte ještě lžíci jogurtu. Před tím, než je začneme polévat čokoládovou polevu, necháme je asi 30 minut v ledničce, aby ztuhly. Mezitím si můžeme rozpustit ve vodní lázni čokoládu spolu s trochou másla. Kuličky si vytáhneme z ledničky, napíchneme je na špejli a namočíme do čokolády. Já jsem je tentokát obalovala také v mandlích :)

Cake PopsCake Pops

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář