Karamelové cupcakes

ČOKOLÁDOVÉ CUPCAKES S KARAMELOVÝM KRÉMEM

Letos mě pumpkin spice aneb dýňové pečení nějakým způsobem minulo. Ano, latéčku s touto příchutí jsem samozřejmě neodolala a ještě nějakou dobu jím určitě nepohrdnu, ale pečení v tomto duchu jsem se vyhnula. Dýní máme letos opravdu hodně, úroda byla skvělá, nicméně používám je spíše na běžný jídelníček k hlavním jídlům.

Halloween ale nezanedbám :) Vytvořila jsem tentokrát ozdoby z marcipánu a těsto vytunila k čokoládové dokonalosti. Je skvělé i bez krému, takže komu by se do něj nechtělo, může si pochutnat i na čokoládových muffinách.

Doba přípravy: 35 minut
Doba pečení: 20 minut
Počet cupcakes: vychází na cca 16 muffinů

Ingredience na těsto:

160 g másla
150 g cukru
50 g kvalitní hořké čokolády (70%)
140 g mouky
3 vejce
2 lžičky prášku do pečiva
40 ml mléka
40 g kakaového prášku (ideálně v raw kvalitě)

Nejprve si vyšleháme máslo společně s cukrem. Následně přišleháme jedno vejce po druhém a můžeme po lžících přidávat mouku. Nakonec pomalu přiléváme mléko, přidáme na kousky nalámanou hořkou čokoládu, kakao a prášek do pečiva. Mělo by nám vzniknout pevnější těsto (ne však vyloženě pevné). Připravíme si formu na muffiny – do ní vložíme papírové košíčky a do nich dávkujeme těsto. Košíčky naplňujeme asi do 3/4.  Pokud byste je chtěli mít mohutnější, můžete přidat více těsta, nicméně pozor, aby nevytekly. Takto připravené muffiny pečeme na 170 stupňů celkem asi 20 minut. Po prvních 10 minutách zkontrolujeme, otočíme plech a necháme péct dalších 10 minut.

Ingredience na krém:

200 ml 40% smetany ke šlehání
1/2 karamelového salka
250 g mascarpone

Mezitím, než nám muffiny vychladnou, pustíme se do krému. Nejprve si vyšleháme šlehačku do tuha a přidáme k ní cca polovinu karamelového kondenzovaného mléka a společně je vyšleháme. Pokud se nám bude zdát krém moc řídký, pomůžeme si klasickým ztužovačem šlehačky. Následně přidáme mascarpone a krém krátce vyšleháme. Vzniklý krém dáme do lednice. Jakmile budeme mít muffiny vychladlé, můžeme nanášet krém. Nahoru můžete přidat ovoce, karamelky nebo třeba aktuálně halloweenské ozdoby z domácího marcipánu.

halloween cupcakes

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář