Malinové cupcakes

CUPCAKES S MALINOVÝM KRÉMEM

S blížícím se Valentýnem jsem měla v hlavě určitou představu o kapkejcích, které bych chtěla upéci a  až nyní jsem své představy zrealizovala. V zimních měsících je docela fajn udělat si ovocný krém z dostupného ovoce. Ideálním případem je, když máte zamražené maliny z letní sezóny, ale i ty kupované jsou vhodné.

Doba přípravy: asi 30 minut
Doba pečení: 15-17 minut
Počet cupcakes: cca 12

Recept na samotný muffin je stejný jako jsem použila u kinder cupcakes, jen jsem tam teď přidala trochu víc kakaového prášku. Ano, přiznám se, naprosto na něm ujíždím, protože je prostě dokonalý a těstu dodá čokoládovou chuť. Určitě ho vyzkoušejte a neodbývejte se klasickým “holandským” kakaem.

Ingredience na těsto:

180 g másla
180 g cukru
3 vejce
140 g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
40 g kakaového prášku
40 ml mléka

Nejprve si vyšleháme máslo s cukrem. Následně přišleháváme jedno vejce po druhém. Snížíme otáčky v mixéru a přidáme postupně mouku, kakaový prášek, prášek do pečiva a úplně na závěr ještě mléko. Důkladně vše necháme prošlehat a těsto můžeme nandat do formy na muffiny, která je vystlaná košíčky. Pečeme na 170°C 15-17 minut.

Ingredience na krém:

250 g mascarpone
200 ml smetany ke šlehání
400 g mražených malin
želírovací cukr

Na ozdobu ještě maliny a lístky máty :)

Než cupcakes vychladnou, můžeme si připravit “malinové pyré” nebo jak to nazvat.. Mražené maliny si dáme do kastrůlku a dáme je vařit. Jakmile se vypaří přebytečná voda, můžeme směs rozmixovat. Abychom v krému neměli otravná malinová zrníčka, směs si přecedíme. Můžete přes cedník nebo můžete použít utěrku. Dle váhy malinového pyré, přidáme želírovací cukr a vaříme dle návodu na obalu. Abychom měli krém dostatečně hutný, je nutné, abychom směs vařili o něco déle. Jakmile máme požadovanou hustotu, dáme směs vychladnout.

Nyní si vyšleháme šlehačku a přišleháme vychladlé malinové pyré. Poté zašleháme ještě mascarpone a můžeme zdobit :) V minulosti jsem vyzkoušela několik druhů zdobení. Na upečené muffiny jsem položila maliny (jako na obrázku) a krém jsem kolem nich obtočila.

Mou oblíbenou zdobičkou na ovocné krémy se nyní (2018) stávají tzv. russian piping zdobičkami, které jsem použila na druhém obrázku :)

maliny

 

Malinové cupcakes

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář