Cupcakes

CUPCAKES S VANILKOU A KARAMELEM

Už jednou jsem pekla karamelové cupcakes, měly krém ze slaného karamelu a už delší dobu jsem si říkala, že bych mohla něco podobného zopakovat. Nicméně recept nakonec vznikl úplně jiný, než je původní slaný karamel, protože u původního receptu je čokoládový základ. Tady mám základ vanilkový, a jak vždycky u receptů zmiňuji, doporučuji, abyste zkusili použít pravou vanilku a nenahrazovali ji vanilkovým extraktem. Užijte si mlsání se skvělými chutěmi.

Doba přípravy: 40 minut
Doba pečení: 15-20 minut
Počet cupcakes: 12

Ingredience na těsto:

200 g mouky
90 g másla
160 g cukru
2 vejce
1 vanilkový lusk
2 lžičky prášku do pečiva
špetka soli
120 ml mléka

Nejprve si vyšleháme máslo společně s cukrem. Následně přišleháváme jedno vejce za druhým a směs se krásně spojí. Poté přidáme semínka z vanilkového lusku a přimícháváme postupně mouku. Úplně nakonec k těstu přidáme ještě mléko a prášek do pečiva.

Takto vzniklé těsto si dáme do formy na muffiny, kterou máme vystlanou papírovými košíčky. Pečeme na 170°C cca 15-20 minut.

Ingredience na krém:

3/4 karamelového salka
350 g mascarpone

Krém nám zabere jen chviličku – nejprve si prošleháme samotné karamelové salko a po chvíli k němu přidáme mascarpone a máme hotovo.

Cupcakes jsem zdobila domácími karamelkami, které mi sice moc dobře neztuhly, nicméně jsou velmi lahodné. Kdo by tedy chtěl, může si je zkusit také. Inspirovala jsem se na stránce Čarujeme.

Recept jsem si trochu upravila a dělala jsem malé množství, abych mohla jen ozdobit cupcakes. Takže jsem použila pouze 1/3 salka a zbytek surovin v menším množsví – a protože jsem rovnou měla karamelové salko, tak jsem již nepřidávala cukr.

cupcakes

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář