Chlebíček

DÝŇOVO-ČOKOLÁDOVÝ CHLEBÍČEK

Nedávo jsem tady přidávala banánový chlebíček, který je fajn když máte chuť na něco sladkého klidně i při dietě, ale už mě celkem omrzel a po internetu je na něj několik verzí receptů. A protože doma máme ještě velké množství dýní hokaido, tak jsem se rozhodla, že je zkusím zakomponovat do nějakého chlebíčku. Vznikla z toho tato úžasná verze vláčného čokoládového chlebíčku. Já a ani Vašek nemáme rádi suché buchty, a tak se v těchto variantách naprosto vyžíváme.

Doba přípravy: 20 minut
Doba pečení: 30-40 minut
Forma cca: 25 x 7 cm

Ingredience:

150 g dýně hokaido
2 vejce
70 g třtinového cukru
50 g másla
100 ml mléka
130 g mouky
40 g kakaového prášku
semínka z 1 vanilkového lusku
2 lžičky prášku do pečiva

Postup je velice snadný a rychle máte hotovo. Nejprve si očistíme dýni, nakrájíme ji na kousky a dáme ji vařit do měkka. Potom si dýni rozmixujeme na pyré a necháme ji vychladnout. Následně  si vyšleháme celá vejce s cukrem. Než se nám vyšlehají, tak si v rendlíčku rozpustíme máslo a vlejeme do něj studené mléko, čímž se nám ochladí a můžeme jej přidat k vyšlehaným vejcím.

Postupně pak ke směsi přisypáváme mouku, kakao a pak přidáme semínka z vanilkového lusku. Nezapomeneme přidat vychladlé dýňové pyré a úplně nakonec přicmícháme prášek do pečiva. Pečeme na 180°C asi 35 minut.Chlebíček

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář