extra čokoládové

EXTRA ČOKOLÁDOVÉ CUPCAKES

Dnes přináším něco pro všechny milovníky čokolády, protože tyhle cupcakes jsou maximálně čokoládové. Čokoládové těsto, čokoládový krém a ještě čtvereček čokolády.

Opravdu mi záleželo na tom, aby byla čokoláda výrazná, ale zároveň aby nebyla po několika soustech “otravná”, a tak jsem konkrétně tyto nafocené cupcakes naplnila ještě domácí jahodovou marmeládou, aby se celková chuť trochu oživila.

Doba přípravy: 40 minut
Doba pečení: 17-20 minut
Počet cupcakes: 12

Ingredience na těsto:

180 g másla
180 g cukru
3 vejce
140 g mouky
30 g kakaového prášku
40 ml mléka
2 lžičky prášku do pečiva.

Kdo už některé čokoládové ode mne zkoušel, zjistí, že těsto je naprosto stejné, jen jsem zde malinko ubrala kakaového prášku. Tudíž celý postup je opět stejný jako u přechozích receptů.

Nejprve si vyšleháme máslo s cukrem, následně postupně přišleháváme jedno vejce za druhým. Poté přidáváme postupně mouku. Nakonec vmícháme kakaový prášek, přilijeme postupně mléko a až úplně nakonec přidáme prášek do pečiva. Připravíme si formu na muffiny, do které dáme papírové košíčky a naplníme je těstem. Pečeme na 170°C asi 17-20 minut.

Ingredience na krém:

200 g hořké čokolády (minimálně se 70% obsahem kakaa)
200 ml smetany ke šlehání
250 g mascarpone
5 lžic cukru (záleží jak moc chcete mít krém sladký)

Veškeré čokoládové krémy si připravuji ještě dříve než se pustím do samotného pečení, protože je potřeba, aby čokoládové směs byla před šleháním vychlazená.

Nejprve si nalámu čokoládu do misky, přiliji k ní polovinu smetany a vše zahřívám ve vodní lázni, dokud se čokoláda nerozpustí. Následně přiliju zbytek smetany a míchám dohladka. Tuto směs dám následně vychladit do lednice na několik hodin.

Až muffiny vychladnou a přichystaný krém bude dostatečně vychladlý, můžu se pustit do krému. Vezmu si připravenou čokoládovou směs, kterou vyšlehám a přidám k ní množství cukru dle libosti. Po chvíli ještě přidám mascarpone a krátkou chvíli vše společně šlehám.

Potom už následuje zdobení dle naší fantazie :)

čokoládové

čokoládové

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář