Jahodové cupcakes

JAHODOVÉ CUPCAKES

Konečně jsem se dočkala a sezóna domácích jahod začala. Každý rok se na ni moc těším. Vždy během jara v obchodech neodolám a koupím si bedýnku krásných velkých jahod, donesu si ji domů, dám si první jahodu a hned mě přejde chuť. Taky to tak máte? Teď si ale s radostí pochutnám na jahodách ze zahrádky. Sice nejsou všechny stejně velké a stejně červené, ale za to jsou bez chemikálií a jsou slaďoučké.

Jelikož máme každoročně velké množství jahod, během sezóny se je snažím maximálně využít. Každoročně děláme také domácí marmelády, které dávám do oblíbených extra čokoládových cupcakes. Teď už ale k samotnému receptu na ty sezónní, jahodové.

Doba přípravy: 40 minut
Doba pečení: 15-17 minut
Počet cupcakes: cca 18

Ingredience na těsto:

160 g másla
180 g cukru
3 vejce
140 g mouky
40 ml mléka
2 lžičky prášku do pečiva
1 hrstky čerstvých jahod
několik kapek citrónového oleje

Jahody si umyjeme a nakrájíme na malé kousky, protože je budeme přidávat do připraveného těsta. Nejprve si vyšleháme máslo společně s cukrem. Následně snížíme otáčky v mixéru a postupně zašleháváme jedno vejce po druhém. Poté přidáváme po částech mouku a ke konci také mléko a několik kapek citrónového oleje, který těsto nádherně provoní a dá mu jemný nádech po citrónech. Úplně nakonec přidáme dvě lžičky prášku do pečiva a ručně vmícháme nakrájené jahody. Uvádím dvě hrstky, ale kolik jich tam dáte, je celkem jedno. Připravíme si plech na muffiny, dáme do nich košíčky, a ty naplníme těstem asi do větší poloviny. Následně pečeme 15-17 minut na 170°C.

Ingredicence na krém:

250 g mascarpone
200 ml 40% smetany
libovolně cukr

Jakmile nám muffiny vychladnou, můžeme se pustit do krému, který je velmi rychlý a jednoduchý. Nejprve si vyšleháme šlehačku a kdo chce, může přidat také 2 lžíce cukru. Já cukr v tomto případě nepřidávám, protože už samotné jahody jsou velmi sladké. Následně ke šlehačce přidáme mascarpone, jemně promícháme a můžeme zdobit jeden muffin po druhém. Nahoru přidáme jahodu a máme hotovo.

Jahodove cupcakesJahodove cupcakes

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář