Kokosové cupcakes

KOKOSOVÉ CUPCAKES

Další cupcakes, tentokrát se světlým základem, jsem si hodně oblíbila. Dokonce mi je pochválil i můj taťka, což se moc nevidí. Muffin je opět úžasně vláčný a ve spojení s krémem z bílé čokolády se stává dokonalým.

Doba přípravy: asi 40 minut
Doba pečení: asi 20 minut
Počet cupcakes: 12

Ingredience na muffin:

180 g másla
150 g cukru
3 vejce
200 g hladké mouky
50 ml kokosového mléka
2 lžičky prášku do pečiva
4 lžíce kokosu – ten je libovolný, protože jsem se setkala s lidmi, kterým v těstu vadil

Ingredience na krém:

300 g bílé čokolády
200 g smetany ke šlehání
250 g mascarpone

Nyní začnu asi netradičně, ale ideální je připravit si krém den předem. Nejprve si ve vodní lázni rozpustíme čokoládu, a to tak, že ji nalámeme na kousky a zalijeme asi půlkou smetany. Nyní necháme čokoládu rozpouštět (ovšem pozor aby vodní lázeň nezačala vařit). Až se čokoláda dokonale rozpustí, tak do ní vlijeme zbytek smetany a  promícháme tak, aby směs byla hladká. Potom dáme tento základ vychladit. Ideálně přes noc.

Nyní se můžeme pustit do těsta na muffiny. Máslo si vyšleháme společně s cukrem. Následně v mixéru snížíme otáčky a začneme zašlehávat jedno vejce po druhém. Poté přidáme postupně mouku a mléko. Mléko jsem zvolila kokosové alpro a myslím, že se sem perfektně hodí. Nakonec ještě přidáme prášek do pečiva, či případně strouhaný kokos. Těsto nandáme do předem připravených košíčků, kterými je vystlaná forma na muffiny a pečeme asi 17-20 minut na 180°C.

Až muffiny vychladnou, můžeme se pustit do dokončení krému. Jednoduše k připravenému základu přidáme jedno balení mascarpone a vše vyšleháme. Důležité je šlehat na menší otáčky. Následně si vezmeme libovolnou zdobičku a krém nandáme na muffiny. Na závěr ještě můžeme posypat kokosem a přidat rafaello :)

Kokosové cupcakes

kokosové cupcakes

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář