Oreo cupcakes

OREO CUPCAKES

Tyto OREO cupcakes jsou doslova plné sušenek. Těsto je nadýchané a zároveň vláčné. V samotném krému najdete nejen kousky sušenek, ale hlavně náplň, kterou jsou sušenky slepované. OREO sušenky jsem využila opravdu na sto procent, všude, kde to šlo :) Udělají radost nejen dětem, ale i dospělým, kteří si OREO oblíbili.

Doba přípravy: 35 minut
Doba pečení: 17-20 minut
Počet cupcakes: 12

Ingredience na těsto:

2 velká balení oreo sušenek (176 g má jedno balení)
180 g másla
120 g cukru krupice
3 vejce
2 lžičky prášku do pečiva
špetka soli
40 ml mléka

Nejprve si vybalíme sušenky, každé kolečko rozděláme a sundáme z nich krém, který si dáme do misky. Sušenky následně ve food procesoru rozmixujeme na jemný prášek. Můžeme nechat pár větších kousků, které posléze přidáme do těsta. Doporučuji nechat si asi dvě lžíce rozdrcených sušenek na ozdobu. Když tedy máme sušenky rozdrcené na jemný prášek, pustíme se do přípravy těsta. Nejprve si vyšleháme máslo, přidáme k němu cukr a šleháme do krásné pěny. Následně zašleháme vejce (jedno po druhém). Po jednotlivých lžících do těsta přimícháme sušenky a také mléko. Úplně nakonec přidáme ještě prášek do pečiva. Následně těsto dáme do košíčků a pečeme cca 17 minut na 170°C. Upečené muffinky necháme vychladnout.

Ingredience na krém:

Krém ze sušenek Oreo
300 ml smetany
250 g mascarpone

Vezmeme si krém, který jsme sundali ze sušenek a budeme se snažit co nejlépe rozmíchat. Přidáme k němu smetanu a vyšleháme do hutné šlehačky. Následně přidáme mascarpone a vše společně krátce prošleháme. Krém už jsem nesladila, protože mi příjde velmi sladký základ, tak abych chuť trošku vyrovnala, přišlo mi zbytečné, přidávat další cukr. Pokud ovšem máte rádi velmi sladké dobroty, klidně si tam cukr přidat můžete. Krém naneseme na muffinky a ozdobíme třeba rozdrcenými sušenkami OREO nebo klidně celými sušenkami.

Oreo cupcakes

4 Comments

 • Ivča 9.6.2020 at 14:49

  Mohu se zeptat, jaký rozměr košíčků používáte? A jak hodně je mám naplnit? Nikdy jsem cupcakeky nedělala :-D

  Reply
  • Monika 4.10.2020 at 10:12

   Dobrý den :)
   Na klasickou velikost používám košíčky se spodním průměrem cca 4 cm.
   Koušky plním těstem cca do 3/4.

   Reply
 • Martina 25.4.2021 at 18:01

  Dobrý den, myslíte, že by šlo upéct to jako buchtu v pekáči?

  Reply
  • Monika 28.4.2021 at 6:25

   Dobrý den :) Nezkoušela jsem, tak nedokážu říci, jak by to dopadlo.

   Reply

Chci zanechat komentář