perníkové cupcakes

PERNÍKOVÉ CUPCAKES

Období Vánoc, tedy pro mě nejkrásnější období roku, je tady. Všude kolem mě voní cukroví, blikají světýlka, a když pomineme shon a stres, který si lidé vytáří sami, může to být skutečně příjemné období i pro Vás.

Sice všichni kolem pečou cukroví, já samozřejmě s mamkou taky, nicméně ještě si troufám říct, že jsme se nestihli přejíst sladkého, a tak Vám přináším další recept, a to na perníkové cupcakes.

Není to žádná novinka, těsto i krém už jsem tady v některých jiných variantách kapkejků měla, ale tyhle cupcakes s klidným svědomím označím za vánoční, a to díky perníčkům, kterými jsou ozdobené.

Doba přípravy: 40 minut
Doba pečení: 15-20 minut
Počet cupcakes: 12

Ingredience na těsto:

180 g másla
180 g cukru
3 vejce
140 g mouky
25 g kakaového prášku (já dávám v raw kvalitě)
40 ml mléka
2 lžičky perníkového prášku
špetka soli

Postup je stejný jako u všech těst, které tady přidávám. Nejprve si vyšleháme máslo s cukrem, potém v mixéru snížíme otáčky a přišleháváme jedno vejce po druhém. Až jsou hezky zašlehaná, přisypáváme po menších dávkách mouku. Následně vmícháme kakaový prášek, mléko, sůl a perníkový prášek. Vše perfektně promícháme. Nyní těsto vlijeme do formy na muffiny, kterou máme vystlanou papírovými košíčky. Pečeme 17-20 minut na 170°C.

Ingredience na krém:

200 ml 40% smetany
1 ztužovač šlehačky
2 lžíce cukru
250 g mascarpone

Až nám buchtičky vychladnou, pustíme se do krému. V míse si vyšleháme šlehačku spolu se stužovačem, poté ji osladíme a promícháme. Do šlehačky jemně zašlehám mascarpone a můžeme jít zdobit :)

IMG_1092

 

perníček

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář