PumpkinSpice Cupcakes

PumpkinSpice Cupcakes

Halloween i dušičky už máme za sebou a přichází klasické podzimní počasí, které nás láká k tomu, abychom si dali PumpkinSpice Latte a další dobrůtky. Dýní máme ještě spoustu, a tak jsem se pustila do kapkejků, které jsou kořeněné takzvaným “Pumpkinspice” kořením. Tohle koření je typicky podzimní a krásně zahřeje.

Doba přípravy: 50 minut
Doba pečení: cca 15 minut
Počet cupcakes: 12

Ingredience na těsto:

180 g másla
180 g cukru
3 vejce
140 g mouky
2 lžičky prášku do pečiva
250 ml dýňového pyré
3 hvězdičky badyánu
1 lžička skořie
1 lžička sušeného zázvoru
Muškátový oříšek

Nejprve si připravíme dýňové pyré. Ideální je, když si na něj přichystáme asi polovinu dýně hokaido. Dýni si očistíme, nakrájíme na kousky a dáme vařit společně s badyánem. Jakmile dýně změkne, rozmixujeme ji na pyré, a to dáme vychladit.

Nyní se pustíme do klasického těsta. V mixéru si vyšleháme nejprve máslo s cukrem. Následně budeme zašlehávat jedno vejce po druhém. Poté přimícháme mouku, prášek do pečiva, zbylé koření a také dýňové pyré. Pokud se Vám bude těsto zdát hodně řídké, přidejte ještě několik lžic mouky (2-3).

Připravíme si pečící plech na muffiny, do něj dáme papírové košíčky, a ty naplníme těstem. Asi do 3/4. Muffinky si dáme péct na 180°C asi na 15 minut.

Ingredience na krém:

250 g mascarpone
4 lžíce cukru
100 g hořké čokolády (ideálně 70%)
200 ml smetany
1 lžíce kakaového prášku v raw kvalitě

Je vhodné si krém připravit asi hodinku předem. Čokoládu si nalámeme a dáme do horké vodní lázně rozpouštět společně se šlehačkou. Jakmile se čokoláda rozpustí, směs se krásně spojí. Následně dáme tuto směs vychladit, aby se nám hezky vyšlehala. Jakmile je směs vychlazená, můžeme přejít ke šlehání. Nejprve si vyšleháme onu čokoládovou šlehačku, následně přidáme cukr i mascarpone. Vše chvíli prošleháme a můžeme zdobit. Cupcakes na závěr posypeme čokoládovým práškem.

PumpkinSpice Cupcakes

 

PumpkinSpice Cupcakes

 

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář