Cupcakes

VANILKOVÉ CUPCAKES SE SMETANOVÝM KRÉMEM

O víkendu jsem dostala příležitost upéct hned dvě várky cupcakes, a tak jsem se dala do velmi oblíbených extra čokoládových. Druhou várku jsem chtěla udělat s ovocem a pořád jsem váhala, jestli ovoce schovat dovnitř nebo jej dát nahotu. Nakonec jsem si řekla, že když je šance sehnat čerstvé, dám ho nahoru, aby byly cupcakes barevné.

Doba přípravy: 40 minut
Doba pečení: 17-20 minut
Počet cupcakes: 12

Ingredience na těsto:

180 g másla
180 g cukru
3 vejce
140 g mouky
40 ml mléka
1 vanilkový lusk
2 lžičky prášku do pečiva

Těsto na muffiny je velmi podobné těm ostatním, nemusíte se jej bát. Navíc, jak zmiňuji výše, pokud máte chuť, můžete do něj klidně přidat ještě nějaké ovoce. Ráda bych Vám doporučila, abyste do těsta skutečně vyzkoušeli přidat zrníčka z vanilkového lusku. Chuť skutečné vanilky je úplně jiná, než jak ji známe díky extraktům..

Když máme všechny suroviny připraveny, můžeme se pustit do těsta. Nejprve si vyšleháme máslo společně s cukrem, a to za pomocí kuchyňského robotu. Poté v něm snížíme otáčky a budeme zašlehávat jedno vejce po druhém. Následně přidáme po menších dávkách mouku, zrníčka z vanilkového lusku, mléko a úplně nakonec prášek do pečiva. Vzniklé těsto nalijeme do košíčků, kterými máme vystlaný plech. Muffinky pečeme dozlatova 17-20 minut na 170°C.

Ingredience na krém:

250 g mascarpone
200 ml smetany
2 lžíce cukru

Muffiny po cca 20 minutách pečení vytáhneme a necháme vychladnout. Opravdu se nevyplácí spěchat a zdobit krémem ještě vlažné muffinky, může se totiž stát, že nám krém začne téct. Takže raději vyčkejte, vyplatí se to. Jako první si vyšleháme šlehačku společně s cukrem. Poté k ní přidáme mascarpone a jemně prošleháme. Mascarpone nemá rádo, když se dlouho šlehá, tak se jej vždy snažím přidat co nejrychleji. No a nyní se můžeme pustit do zdobení :) Nahoru jen přidáme ovoce dle libosti a můžeme jít mlsat.

Smetanové cupcakesSmetanové cupcakes

 

 

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář