bábovka

VLÁČNÁ ČOKOLÁDOVÁ BÁBOVKA S DÝNÍ

Na několika lidech jsem vyzkoušela, že když uděláte bábovku, v nikom to nevyvolá nic zvlášního. Jo, bábovka no a co? Ale tahle bábovka není vůbec žádná obyčejná tuctová bábovka! Je totiž udělaná, mimo jiné, z dýňového pyré, které jí dodává speciální chuť a vláčnost, kterou si zamilujete.

Na první pohled jsem si říkala, že dýně a čokoláda k sobě moc nejde, ale když jsem kousek ochutnala, hned jsem si byla jistá, že jsem nešlápla vedle. Receptem jsem se inspirovala na webovkách paní San, ale trochu jsem si ho poupravila.

Doba přípravy: 15 minut
Doba pečení: 60 minut

Ingredience:

2 a půl hrníčku hladké mouky
3 vejce
1 hrníček cukru
3 lžíce kakaového prášku
1/2 vanilkového lusku
2 lžičky prášku do pečiva
1 lžička skořice
špetka soli
1/2 hrníčku mléka
3/4 hrníčku oleje
1/2 dýně hokaido

Poleva:

1 lžíce másla
1 balení čokolády

Postup:

Nejprve si nakrájejte dýni hokaido na menší kostky, dejte do hrnce a zalijte vodou tak, aby byly všechny kostky ponořeny. Vařte tak dlouho, dokud dýně není měkká. Následně kostky rozmixujte na pýre a dejte vychladit. Nyní si smíchejte vejce, olej, mléko a semínka z vanilky. V jiné míse si smíchejte mouku, prášek do pečiva a ostatní suché ingredience. Nezbývá nic jiného než smíchat vše dohromady. Nezapomeňte přidat vychladlé dýňové pyré a pečlivě vše smíchejte. Pečte na 180°C asi 60 minut.

Teď už zbývá jen poleva. Nejdříve si v rendlíčkuk rozpusťte máslo a přidejte všechnu čokoládu. Míchejte, dokud se čokoláda nerozpustí a následně polijte bábovku. Případně ji ještě můžete ozdobit čokoládou.

čokoládová bábovkabábovka

 

Zatím tento příspěvěk nikdo nekomentoval, buď první :)

Chci zanechat komentář